مطالعه، طراحی و تهیه طرح توجیهی

در گروه ساختمانی ســام، تلاش بر این است که در اولین قدم طرحی متناسب ارائه شود و بعد متخصصین هر یک از چهار رشته بر اساس آن طرح مادر به طراحی قسمت های مختلف معماری، سازه، تاسیسات مکانیکی و برق بپردازند.

در بخش طراحی معماری گروه ساختمانی ســام، ابتدا دور نمایی از کلیت پروژه بدست می آید. از گام های اساسی پیش از شروع به انجام طراحی، بازدید از سایت پروژه است. بر اساس همه اطلاعات گردآوری شده برای طراحی معماری یک پروژه و همچنین تجربیات طراح پروژه، ایده هایی برای طرح در ذهن معمار شکل می گیرد.

پس از ارزیابی ایده های اولیه، از طرح های ارائه شده یکی انتخاب شده و ادامه کار بر روی آن صورت می گیرد. در مرحله ایده پردازی شمای کلی ایده ترسیم می شود و جایگزینی موقعیت فضاهای آن تقریبی مشخص می گردد. آخرین مرحله اصلاح طرح اولیه با کنترل تمامی عوامل بر روی طرح توسط معمار انجام می شود.

در بخش طراحی سازه گروه ساختمانی ســام، پس از انجام مطالعات اولیه سیستم سازه ای مناسب ارائه خواهد شد به نحوی که هم موضوعات زیباشناختی طرح را در نظر گرفته باشد و هم استقامت لازم را در برابر بارهای پیش بینی شده  فراهم نماید. در فرایند این طراحی همواره بر این موضوع دقت می شود که هزینه اقتصادی طرح بهینه شود. این طراحی ها می توانند شامل طراحی سازه فولادی، طراحی سازه بتنی، طراح سازه کابلی، طراحی سازه خرپایی و ... باشند.

بخش طراحی تاسیسات گروه ساختمانی ســام، طراحی تاسیسات ساختمان به دو بخش تقسیم می گردد که آیتم اول طراحی تاسیسات الکتریکی ساختمان شامل: طراحی نقشه های نورپردازی، طراحی سیستم روشنایی، سیستم ارتینگ ساختمان، جانمایی کلیه وسایل الکتریکی ساختمان و تابلوهای برق، سیم کشی و راه اندازی تلفن و آسانسور همینطور منابع تغذیه، اجرای شبکه و ... می باشد.

بخش دیگر مبحث طراحی تاسیسات ساختمان مربوط می شود به طراحی تاسیسات مکانیکی ساختمان که به طور کلی شامل: تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، تاسیسات مربوط به فاضلاب و آب، تاسیسات استخر و سونا و جکوزی، تاسیسات آتشنشانی و اطفای حریق و ... و در حالت جزئی تر شامل: طراحی سیستم تهویه، طراحی سیستم فاضلاب، سیستم سرمایش و گرمایش، لوله کشی ساختمان، طراحی داکت ها و رایزرها و ... می باشد.

 پس از آنکه مهندسین بخش های طراحی سازه و طراحی تاسیسات گروه ساختمانی سام طراحی های لازم را انجام دادند، آن را در اختیار بخش معماری قرار می دهد تا او تناسبات لازم را بررسی نموده و فصل مشترک هر چهار رشته معماری، عمران، مکانیک و برق را در کنار یکدیگر قرار داده و یک طرح جامع که تعامل جهار گرایش اصلی ساخت یک بنای موفق است را ارائه دهد. پس از آن، آلبوم نقشه ها تهیه شده و فرآیند اخذ مجوزهای مربوطه آغاز می گردد.

در ادامه به تفصیل هر یک از مراحل بالا شرح داده شده است:

 جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست از طریق فرم تماس با اقدام کنید.